Aktualności

Plan lekcji

Film promujący Szkołę

Zajęcia pozalekcyjne i konsultacje

Innowacje realizowane w szkole Konkursy Projekty międzynarodowe Teatr PONAD-TO

Toruńskie Szkoły Zawodowe

Film promujący Toruńskie Szkoły Zawodowe

Konkursy językowe

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z ZSOiT nr 13 brali udział w kilku konkursach językowych. W dniu 22.11.2016r. gimnazjaliści uczestniczyli w szkolnym etapie XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Opiekunem konkursu była pani H. Mierzejewska.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: Konkursy językowe

JĘZYKOWA SOWA

W dniu W dniu 08.12.2016r. odbyła się II edycja konkursu angielsko-niemieckiego "Językowa sowa". Konkurs miał formę testową i sprawdzał wiadomości i umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego. W konkursie rywalizowali uczniowie gimnazjum, liceum i technikum. Oto zwycięzcy:

  • I miejsce - Paweł Słomski z klasy II AL,
  • II miejsce - Bartosz Dębowski z klasy III TIA,
  • III miejsce - Kacper Meck z klasy III TIA.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców przy ZSOiT nr 13.

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach.

Konkurs zorganizowały panie: Hanna Mierzejewska i Katarzyna Budzyńska.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: Językowa Sowa

eTwinning - Europejska Współpraca Szkół

eTwinning - Europejska Współpraca Szkół

W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła realizuje kolejny projekt eTwinning - Europejska Współpraca Szkół.

Projekty eTwinning odbywają się w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus plus. Jest to program wspierający edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe i sportowe w krajach Unii Europejskiej. Dzięki projektom eTwinning możliwa jest współpraca szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Projekt będzie trwał od grudnia 2016r. do maja 2017r. Współpraca odbywa się za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych na platformie programu etwinning.

Partnerami do współpracy są szkoły z Francji, Niemiec, Włoch, Belgii i Węgier. Realizujemy projekt pn.: "Bucket list (Löffelliste) zusammenstellen", w którym będziemy prezentować kulturowe, historyczne, sportowe i naukowe walory naszego miasta. Projekt odbywa się w języku niemieckim i języku angielskim.

Celem projektu jest między innymi kształtowanie kompetencji językowych, umożliwienie komunikacji w języku obcym, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, kreatywności uczniów, zawiązywanie przyjaźni z uczniami ze szkół partnerskich oraz kształtowanie otwartości na inne kultury. Uczniowie poszerzą wiedzę o naszym mieście i innych miastach europejskich oraz rozwiną swoje umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną. Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego, pani Hanna Mierzejewska.

Uwaga, Futuriada!

Szanowni Państwo, w związku z tym, że uczniowie nadal wysyłają prace na nasz konkurs, uprzejmie informujemy, że przedłużono termin nadsyłania prac do dnia 28 stycznia b.r, a oficjalne ogłoszenie wyników wraz z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się w dniu 18.02.2017 r. o godzinie 10.00.

Dziękujemy za zainteresowanie konkursem.

Organizatorzy:

Jowita Bąkowska

Ewa Durka

Lucyna Grzelińska

Justyna Lorenc- Jędrzejewska

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem składamy wszystkim najlepsze życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, radości, miłych spotkań z rodziną i znajomymi, choć chwili zadumy i wytchnienia, a w Sylwestra szampańskiej zabawy i nadziei na Nowy Rok...

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w ostatnich dniach przed świątecznymi feriami odbyły się tradycyjne klasowe spotkania opłatkowe, ale również przygotowana przez panią Annę Kannenberg i pana Tomasza Skowrońskiego wraz z uczniami, inscenizacja o tematyce Bożonarodzeniowej połączona z koncertem kolęd i pokazem tańców.

Ponadto dnia 22 grudnia 2016r. podczas Jasełek zostały wręczone nagrody w ramach akcji "Jestem kulturalny". W roku szkolnym 2016/2017 Mistrzami Dobrych Manier w ZSOiT nr 13 zostali: Agata Zasacka uczennica klasy II TRA i Dawid Olejniczak uczeń IV TIA.

Wyłoniono również zwycięzców za projekt plakatów dotyczących postrzegania kultury osobistej. Nagrody za plakat przyznano:

  • I miejsce Milena Żurawska uczennica klasy III TRA
  • II miejsce Agata Zasacka uczennica klasy II TRA
  • III miejsce Izabela Kowalik uczennica klasy III TRA

Nagrodzonym gratulujemy zaś wszystkim uczestnikom zaangażowanym w akcję "Jestem kulturalny" - dziękujemy :)

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: Jasełka

Rozpoczęcie zimy na lodowisku MENTOR

W pierwszy dzień zimy 50-osobowa grupa uczniów z różnych klas pod czujnym okiem pani Justyny Lorenc-Jędrzejewskiej i pana Sławka Rokickiego spędziła popołudniową godzinę na lodowisku MENTOR. Świetna zabawa sprawiła, że czas minął niepostrzeżenie. Jako że niebawem Boże Narodzenie, amatorzy ślizgawki podkreślili świąteczny czas odpowiednim elementem stroju. Zdecydowanie przeważały Mikołaje, trafiały się też renifery i... diabełki. Były wyścigi, zimowa ciuchcia i piruety, a raczej ich próby... Warto pamiętać, że w czasie godzinnej jazdy na łyżwach można stracić od 300-800 kalorii! Tak więc - uprawiajmy zimowe sporty, najlepiej w gronie kolegów i koleżanek!

Tutaj kilka zdjęć: Lodowisko MENTOR.

Nagrody Agaty Zasackiej

Uczennica Agata Zasacka kl. II Tra, zajęła II miejsce w kategorii wiekowej - gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w konkursie fotograficznym pt. "Kolor w przyrodzie". Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół województwa kujawsko-pomorskiego. W konkursie udział wzięło 154 uczestników.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

Nagrodzona praca:

Nagrody Agaty Zasackiej

Fotografia uczennicy Agaty Zasackiej kl. II Tra, została wyróżniona przez jury V edycji Eko Multimedialnego Konkursu pt. "Dobry dla przyrody dobry dla siebie". W V edycji konkursu wzięło udział:

  • w kategorii 13-18 lat - 193 osób - 460 fotografii
  • w kategorii powyżej 18 lat - 263 osób - 637 fotografie.

Gratulujemy!

Wyróżniona praca:

Nagrody Agaty Zasackiej

Festiwal pamięci BARBARKA '39

15 listopada br. odbyła się część edukacyjno-terenowa. Celem gry było zapoznanie uczestników z wydarzeniami, które miały miejsce w lasach Barbarki na początku II Wojny Światowej.

W zawodach uczestniczyło 12 drużyn z toruńskich szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentację z naszej szkoły tworzyli uczniowie z klasy III Tra oraz III Tia.

Szanse były niestety nierówne, ponieważ udział brały również szkoły o profilach mundurowych, mimo to jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Naszym zawodnikom brakowało tylko jednego punktu do bycia na podium a także jako pierwsi mineli linie mety.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę, na której wykonywali zadania takie jak rzucanie granatem do celu, rozpoznawanie broni, test wiedzy itp. Za każde wykonane zadanie otrzymyli określoną liczbę punktów.

Na zakończenie spotkania wszyscy mogli zintegrować się przy wspólnym ognisku i zaśpiewać pieśni patriotyczne.

Brawo my ;)

Tutaj kilka zdjęć: Festiwal pamięci BARBARKA '39.

Święto Niepodległości i Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 10 listopada 2016 roku w ZSOiT nr 13 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości połączona ze ślubowaniem klas pierwszych Gimnazjum, Liceum i Technikum. Uroczystość przygotowali nauczyciele: wicedyrektor Radosław Rybacki i Lesław Gołębiowski.

Tutaj galeria zdjęć z uroczystości: Święto Niepodległości i Ślubowanie klas pierwszych.

Spotkania z rodzicami

Spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się we wtorek 22.11.2016 roku. Tutaj plik ze szczegółowym planem spotkań: spotkania z rodzicami.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

W dniu 25.10. bieżącego roku w sali nr 30 odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 13 gimnazjalistów.

Opiekunami uczniów były: pani Jowita Bąkowska i pani Lucyna Grzelińska.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów i czekamy na wyniki etapu szkolnego.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - galeria

Konkurs "Jestem kulturalny"

Szczegóły konkursu w załączniku pdf:

Konkurs "Jestem kulturalny"

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2016 o godzinie 13:00 odbyła się w ZSOiT nr 13 akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali nauczyciele: Justyna Araźna, Ewa Durka i Michał Bakalarczyk. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć:

Dzień Edukacji Narodowej

Dyplomy technika do odebrania!

Absolwenci Technikum obu zawodów (technik informatyk i technik organizacji reklamy) rocznika 2015/2016, którzy uzyskali wszystkie kwalifikacje w swoim zawodzie (technik informatyk - 3, technik organizacji reklamy - 2) mogą w sekretariacie Szkoły odbierać Dyplomy technika.

Gra miejska "Igrzyska przedsiębiorczości"

Grupa uczniów z klasy III Tra i III al uczestniczyli w Grze miejskiej "Igrzyska przedsiębiorczości". Uczniowie wcielili się w rolę młodych przedsiębiorców, poznali strategię projektów społecznych oraz nauczyli się ich realizacji. Zdobyli IV miejsce.

Opiekunem grupy była pani Beata Mytych Szczepańska.

Skany plakatu i dyplomów

Spotkania z rodzicami

Spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w czwartek 22.09.2016 roku. Tutaj plik ze szczegółowym planem spotkań: spotkania z rodzicami.

"OD UCZNIA DO PRACOWNIKA - STAŻE I PRAKTYKI DROGĄ DO KARIERY"

Projekt unijny dla uczniów technika informatyka

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZNAJDUJE SIĘ POD NASTĘPUJĄCYM LINKIEM:

www.iph.torun.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich typów szkół w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu.

Tutaj można obejrzeć galerię zdjęć: rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016-2017

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016-2017
odbędzie się w czwartek 1.09.2016r. przy hali sportowej
dla kl. I
Gimnazjum, Liceum i Technikum o godz. 9.00
dla pozostałych klas
Gimnazjum, Liceum i Technikum o godz. 10.00

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017

Plik pdf z wykazem podręczników do pobrania

Egzaminy poprawkowe - sierpień 2016

Harmonogram egzaminów poprawkowych - sierpień 2016

góra

Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2010/2011 Rok szkolny 2009/2010 Rok szkolny 2008/2009