Aktualności

Plan lekcji

Teatr PONAD-TO

Pomoc finansowa

PZU - oferta

Projekt edukacyjny w gimnazjum

20 marca 2015 roku w szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas II gimnazjum. Widzami byli koledzy z klasy i uczniowie klas I gimnazjum.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: projekt edukacyjny w gimnazjum.

I Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

W dniu 13.03.2015r. w ZSOiT nr 13 odbył się I Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej.

W konkursie wystąpili uczniowie z Technikum nr 13. Celem konkursu była popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności językowych oraz zainteresowań i talentów młodzieży.

Jury w składzie pan dyrektor Radosław Rybacki oraz panie Ewa Lerman i Joanna Lipińska-Niezgoda przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Dorota Błędowska z kl. I Tir (piosenka niemiecka)

II miejsce - Dominika Świerad z kl. III Trb oraz Kamil Kiciński i Mateusz Kalinowski z kl. IV Tia (piosenka angielska)

III miejsce - Julia Zajączkowska, Monika Lewandowska, Paulina Jakubiak z kl. I Tra oraz Aleksandra Niedźwiecka z kl. I Tir (piosenka niemiecka)

Gratulujemy laureatom!

Konkurs uświetniły występy taneczne uczniów przygotowane pod kierunkiem pani Anny Kannenberg. Podczas pokazu wystąpili Maria Biała, Dominika Borkowska (kl. II AL), Aleksandra Talarek (kl. III BS), Patryk Kwiatkowski, Radosław Kowalski i Piotr Jarząbkowski (kl. III Tra).

Sponsorem nagród była Rada Rodziców przy ZSOiT nr 13 w Toruniu.

Konkurs zorganizowały panie Hanna Mierzejewska i Katarzyna Budzyńska.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: I Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej.

Ołówek dla Afryki

Fundacja Ponocy Humanitarnej Redemptoris Missio wystosowała pismo do szkoły z podziękowaniem z audział w akcji Ołówek dla Afryki.

Podziękowanie

DRZWI OTWARTE

DRZWI OTWARTE
odbędą się w sobotę
28.03.2015r. i 11.04.2015r.
od 9.00 do 12.30
ZAPRASZAMY!

Drzwi Otwarte - harmonogram imprezy

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

7 marca 2015 roku odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczni maturzyści z ZSOiT nr 13 również w tej Pielgrzymce uczestniczyli.

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę - galeria zdjęć

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

 • 9 marca - Poniedziałek
  • 9.30 - 10.30 - MDK (ul. Przedzamcze) - Nauka rekolekcyjna
  • 10.45 - 11.45 - Kościół św. Jakuba - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
 • 10 marca - Wtorek
  • 8.30 - 9.15 - Sala gimnastyczna ZSOiT nr 13
  • 9.45 - 10.30 - Kościół św. Jakuba - Nauka rekolekcyjna i nabożeństwo pokutne przygotowujące do środowej spowiedzi św.
 • 11 marca - Środa
  • 9.30 - 10.00 - Kościół św. Jakuba - Sakrament pokuty i pojednania
  • 10.00 - 10.45 - Kościół św. Jakuba - Eucharystia

Wizyta w TV Toruń

Dnia 12 lutego 2015 roku uczniowie klasy III Trb uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do siedziby TV Toruń. Młodzież zapoznała się z specyfiką pracy w telewizji, sposobem przygotowania i montażem programów i reklam telewizyjnych. Uczniowie poznali zasady oświetlania i udźwiękowienia studia telewizyjnego. Ochotnicy mieli również możliwość zajęcia miejsca przed kamerą, a także uczestniczyli w nagraniu dźwiękowym w studiu telewizyjnym.

Opiekun grupy : pani Anna Stawowczyk - nauczyciel przedmiotów organizacji reklamy.

Galeria: Wizyta w TV Toruń

Pokaz tańca towarzyskiego

12 lutego 2015 roku w ZSOiT nr 13 odbył się pokaz tańca towarzyskiego, który przygotowała trenerka tańca pani Anna Kannenberg.

Galeria: Pokaz tańca towarzyskiego

Podsumowanie roku sportowego 2014 w Szkole Mistrzostwa Sportowego

11 lutego 2015 roku na Hali Sportowej SMS w ZSOiT nr 13 odbyła się uroczystość podsumowania roku sportowego 2014. Dyrekcja Szkoły i zaproszeni goście opisali sukcesy w obu dyscyplinach sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego czyli kolarstwa i wioślarstwa. Młodzi sportowcy i ich rodzice otrzymali dyplomy jako podziękowanie za treningi, udział w zawodach, osiągnięcia i wychowanie.

Galeria: Podsumowanie roku sportowego 2014 w Szkole Mistrzostwa Sportowego

Spotkania z rodzicami

Spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w środę 18.03.2015 roku. Tutaj plik ze szczegółowym planem spotkań: spotkania z rodzicami.

Studniówka 2015

24 stycznia 2015 roku w restauracji Róża Wiatrów odbyła się uroczysta Studniówka czyli bal na 100 dni przed Maturą, ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13.

Galeria: Studniówka 2015

List Rzecznika Praw Dziecka

Pod tym linkiem można zapoznać się z listem Rzecznika Praw Dziecka - List do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem składamy wszystkim najlepsze życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, radości, miłych spotkań z rodziną i znajomymi, choć chwili zadumy i wytchnienia, a w Sylwestra szampańskiej zabawy i nadziei na Nowy Rok...

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w ostatnich dniach przed świątecznymi feriami odbyły się tradycyjne klasowe spotkania opłatkowe, ale również przygotowana przez panie Lucynę Grzelińską i Hannę Mierzejewską wraz z uczniami, inscenizacja o tematyce Bożonarodzeniowej wraz z koncertem kolęd.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: Jasełka

eTwinning - Europejska Współpraca Szkół

Od listopada 2014r. nasza szkoła realizuje projekt eTwinning - Europejska Współpraca Szkół.

Projekty eTwinning odbywają się w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus plus. Jest to program wspierający edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe i sportowe w krajach Unii Europejskiej. Dzięki projektom eTwinning możliwa jest współpraca szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Uczniowie z Gimnazjum nr 7 uczestniczą w projekcie pt. Feste feiern rund ums Jahr. Sitten und Traditionen in Deutschland, Irland und Polen (Święta wokół roku. Zwyczaje i tradycje w Niemczech, Irlandii i Polsce).

Projekt realizowany jest ze szkołą partnerską w Roscommon w Irlandii. W projekcie uczestniczą uczniowie z klasy I BS. Projekt odbywa się w języku niemieckim.

Celem tego projektu jest między innymi kształtowanie kompetencji językowych, umożliwienie komunikacji w języku obcym, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, kreatywności uczniów, zawiązywanie przyjaźni z uczniami ze szkół partnerskich oraz kształtowanie otwartości na inne kultury.

Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego pani Hanna Mierzejewska.

Galeria: eTwinning - Europejska Współpraca Szkół.

Informacja - ulotka pdf - eTwinning - Europejska Współpraca Szkół.

I Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

Uwaga uczniowie!

W lutym 2015r. organizujemy
I Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

W konkursie uczestniczą uczniowie gimnazjum, liceum i technikum. Mogą wystąpić indywidualnie lub w zespołach (do 5 osób). Uczniowie przygotowują piosenkę angielską lub niemiecką wraz z podkładem muzycznym na płycie CD lub pendrive lub z akompaniamentem instrumentalnym. Tematyka piosenek jest dowolna. Maksymalny czas trwania utworu - 5 minut.

Zgłoszenia zawierające:

 • imię i nazwisko ucznia/uczniów,
 • tytuł piosenki i wykonawcę,
 • język,
prosimy kierować bezpośrednio do organizatorów.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Organizatorzy: H. Mierzejewska i K. Budzyńska

Informacja - ulotka pdf - I Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej.

INFORMACJA

W okresie przerwy zimowej Bożego Narodzenia,
ZSOiT nr 13 zorganizuje
zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
dla uczniów wyrażających chęć uczestnictwa
.
Zgłoszenia przyjmowane będą
do piątku 19.12.2014r. godz. 14.00
w sekretariacie szkoły.

Trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego

W dniu 06.12.2014 r o godzinie 10.00 odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Scenka interdyscyplinarna. Miło jest nam poinformować, że konkurs się rozrasta: w tym roku zgłosiło się doń 8 zespołów: V LO, VII LO, X LO, 2 zespoły z III LO w Inowrocławiu, Zespół Szkół Handlowych z Bydgoszczy, zespół z ZSOiT nr 13. W Jury zasiedli: dr Józefina Turło, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej z UMK w Toruniu (Przewodnicząca Jury), prof. Adam Grzeliński, (dyrektor Instytutu Filozofii z UMK w Toruniu), dr hab. Kinga Kaśkiewicz, (estetyk z Instytutu Filozofii z UMK w Toruniu), pani Agnieszka Piasecka - teatrolog i arteterapeuta.

Konkurs wzbogacił się o kolejną kategorię. Tym razem była to fotografia. Sponsorzy nagród dla laureatów i uczestników konkursu: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Toruń (Departament Edukacji i Sportu), KM POiW NSZZ Solidarność, Instytut Filozofii(UMK), Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (UMK), Wydawnictwo Adam Marszałek, Centrum Sztuki Współczesnej.

Patroni: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Instytut Filozofii (UMK), Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (UMK), Centrum Sztuki Współczesnej, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Zaszczytne miejsce Laureata I miejsca, a także Puchar Dyrektora Szkoły zdobyli w tym roku uczniowie naszej szkoły: Dominika Świerad, Angelika Eckert, Karol Walczyk. Gratulujemy!

Zdjęcia: Michał Ornowski (uczeń klasy III Tia).

Galeria: Trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego.

Spotkania z rodzicami

Spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w środę 21.01.2015 roku. Tutaj plik ze szczegółowym planem spotkań: spotkania z rodzicami.

Finał akcji Biała wstążka

Nasza szkoła włączyła się w akcję Biała wstążka, organizowaną przez Miejski Ośrodek Edukacji i Profilaktyki Uzależnień. Biała wstążka to kampania skierowana do mężczyzn, zachęca do opowiadania się przeciwko przemocy.

5 grudnia 2014 roku o godz. 13:30 uczniowie klasy II TIA wraz z wychowawcą panem Sławomirem Rokickim przemaszerowali ulicą Szeroką pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie został odczytany katalog praw człowieka.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: Finał akcji Biała wstążka.

Wizyta w Radiu GRA

Dnia 27.11.2014 roku uczniowie klasy III Tra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do toruńskiej siedziby Radia GRA.

Grupę oprowadziła pani Marta Prokopiak , która zaznajomiła uczniów ze szczegółami prowadzenia kampanii reklamowych w radiu. Uczniowie mieli również możliwość zajęcia miejsca przed mikrofonem i nagrania krótkiego porannego powitania dla Radia GRA.

Opiekun grupy: pani Anna Stawowczyk - nauczyciel przedmiotów organizacji reklamy.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia: Wizyta w Radiu GRA.

Kampania Zdrowiu TAK, uzależnieniom NIE

Konkurs na projekt hasła przewodniego kampanii październikowej w 2015 r.

(I etap - szkolny)

W dniu 21 października 2014 r. komisja konkursowa w składzie:

 • Anna Stawowczyk
 • Ewa Durka
 • Jowita Bąkowska
wyłoniła 10 najlepszych haseł przewodnich.

Wyróżnieni autorzy:

 • Dominika Świerad, kl. III Trb
 • Mateusz Grabowski, , kl. III Tra
 • Jakub Malinowski, kl. III Trb
 • Marcin Ornatek, kl. III Tra
 • Patryk Nadolny, kl. III Trb
 • Przemysław Pietraszyński, kl. III Tra

Wyróżnione prace zostały zakwalifikowane do udziału w etapie miejskim konkursu na projekt hasła przewodniego kampanii październikowej w 2015 r., organizowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia w ramach kampanii Zdrowiu TAK, uzależnieniom NIE.

Gratulujemy!

Konkurs na pracę plastyczną pt.: Wybieram zdrowie

(I etap - szkolny)

W dniu 22 października 2014 r. komisja konkursowa w składzie:

 • Anna Stawowczyk
 • Ewa Lerman
 • dyr. Radosław Rybacki
wyłoniła 5 najlepszych prac plastycznych spośród zgłoszonych przez uczniów do konkursu.

Wyróżnieni autorzy prac:

 • Izabella Wierzbowska, kl. III Tra
 • Ilona Konopka, kl. IV Tra
 • Dominika Świerad, kl. III Trb
 • Agnieszka Bojanowska, kl. III Trb

Wyróżnione prace zostały zakwalifikowane do udziału w etapie miejskim konkursu Wybieram zdrowie, organizowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia w ramach kampanii Zdrowiu TAK, uzależnieniom NIE.

Gratulujemy!

Konkurs na projekt hasła przewodniego kampanii październikowej w 2015 r.

(II etap - miejski)

Miło nam poinformować że uczniowie naszej szkoły: Dominka Świerad (kl. III Trb) i Mateusz Grabowski (kl. III Tra) zostali nagrodzeni w konkursie na projekt hasła przewodniego kampanii październikowej w 2015 r., organizowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia w ramach kampanii Zdrowiu TAK, uzależnieniom NIE.

Dominika Świerad, kl. III Trb - I miejsce

Za hasło:

"W gotyckich murów cieniu, mówimy STOP uzależnieniu"

Mateusz Grabowski kl. III Tra - wyróżnienie

Za hasło:

"Zainwestuj w wykształcenie, nie w uzależnienie"

Tym samym, uczennica Dominika Świerad została autorką hasła przewodniego kampanii październikowej w 2015 r. Zdrowiu TAK, uzależnieniom NIE.

Gratulujemy!

Nauczyciel prowadzący: Anna Stawowczyk

Konkurs na pracę plastyczną pt.: Wybieram zdrowie

(II etap - miejski)

Miło nam poinformować że uczennica naszej szkoły: Izabella Wierzbowska (kl. III Tra) zajęła I miejsce w konkursie na pracę plastyczną organizowanym przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia w ramach kampanii Zdrowiu TAK, uzależnieniom NIE.

Gratulujemy!

Nauczyciel prowadzący: Anna Stawowczyk

Fotografie: Praca Izabelli Wierzbowskiej, Wręczenie nagród w MDK w Toruniu i Dyplomy

Święto Niepodległości i Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 7 listopada 2014 roku w ZSOiT nr 13 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości połączona ze ślubowaniem klas pierwszych Gimnazjum, Liceum i Technikum.

Tutaj galeria zdjęć z uroczystości: Święto Niepodległości i Ślubowanie klas pierwszych.

Spotkania z rodzicami

Spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się we wtorek 18.11.2014 roku. Tutaj plik ze szczegółowym planem spotkań: spotkania z rodzicami.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2014 o godzinie 10:00 odbyła się w ZSOiT nr 13 akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali nauczyciele: Elżbieta Łożykowska i Anna Kannenberg. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć:

Dzień Edukacji Narodowej

Michał Kwiatkowski Mistrzem Świata!!!

28 września 2014 roku w miejscowości Ponferrada w Hiszpanii, Michał Kwiatkowski wywalczył tytuł Mistrza świata w kolarstwie w wyścigu ze startu wspólnego. Michał Kwiatkowski jest absolwentem ZSOiT nr 13. Uczęszczał do XIII Liceum Ogólnokształcącego w latach 2006 - 2009.

Gratulujemy!!!

Michał Kwiatkowski Mistrzem Świata!!!

Michał Kwiatkowski Mistrzem Świata!!!

Noc w szkole

W dniach 26/27 września 2014 roku po raz pierwszy w szkole miało miejsce spotkanie integracyjne dla klas pierwszych Gimnazjum, połączone z nocowaniem w szkole.

Program spotkania:

 1. START: 19.OO
 2. Zajęcia integracyjne w klasach 1as i 1bs
 3. Turniej unihokeja/piłki nożnej. Rywalizacje sportowe
 4. Wspólna kolacja: PIZZA + słodka niespodzianka
 5. Wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie
 6. Cisza nocna
 7. ZAKOŃCZENIE: 8.00

Tutaj można obejrzeć galerię zdjęć: Noc w szkole.

Karol Wawrzyniak Mistrzem Polski!!!

14 września 2014 roku w miejscowości Obiszów, Karol Wawrzyniak z klasy IIbs wywalczył tytuł Mistrza Polski w kolarstwie w kategorii Młodzik w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB.

Gratulujemy!!!

Karol Wawrzyniak Mistrzem Polski

Moja zdrowa rodzina

Zachęcamy do odwiedzenia strony: Moja zdrowa rodzina i do zapoznania się z akcją...

Moja zdrowa rodzina

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich typów szkół w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu.

Tutaj można obejrzeć galerię zdjęć: rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
dla kl. I
Gimnazjum, Liceum i Technikum
odbędzie się w poniedziałek 1.09.2014r.
o godz. 9.00
dla pozostałych klas
Gimnazjum, Liceum i Technikum
o godz. 10.00

Informacja dla ucznia klasy pierwszej

Bilety miesięczne załatwia się na podstawie legitymacji szkolnej (dotyczy biletów MZK, PKP, PKS).

W związku z powyższym legitymacje szkolne będą wydawane od

25 sierpnia 2014 r.

Egzaminy poprawkowe - sierpień 2014

Harmonogram egzaminów poprawkowych - sierpień 2014

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

Plik pdf z wykazem podręczników do pobrania

Bilety MZK dla opiekuna dziecka niepełnosprawnego

Informacja o możliowści składania wniosków o zawarcie umowy z gminą w celu otrzymania biletu MZK dla opiekuna dziecka niepełnosprawnego (uchwała Nr 431/12 Rady Miasta Torunia z dnia 22.11.2012 r. w sprawie zasad korzystania ze środków lokalnego transportu (...)

Zachęcamy do składania wniosków w okresie wakacji, aby uniknąć natłoku wniosków w ostatnich dniach sierpnia, co miało miejsce w roku ubiegłym.

Wnioski należy składać w Wydziale Edukacji, ul. Fałata 39, pok. 24. Do wniosku rodzic powinien załączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o niepełnosprawności oraz zaświadczenie ze szkoły/placówki, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/15.

Wnioski składają tylko ci rodzice, którzy będą ubiegać się w MZK o bilet dla opiekuna (na okaziciela) na trasie dom-szkoła-dom. Bilet na wszystkie linie rodzicowi/opiekunowi prawnemu nie przysługuje. Jeżeli rodzic nie chce korzystać z biletu na dowożenie dziecka niepełnosprawnego do szkoły/placówki - na trasie dom-szkoła-dom, nie zgłasza się do Wydziału Edukacji w celu zawarcia umowy z gminą.

W celu otrzymania biletu dla niepełnosprawnego ucznia rodzic zgłasza sie bezpośrednio do MZK (w takim przypadku umowa z gminą nie jest potrzebna).

góra

Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2010/2011 Rok szkolny 2009/2010 Rok szkolny 2008/2009